Les flere nyheter:
Biter av Norge
-
Økonomiske vansker: Nå kan skolen med 79 elever ryke
Østre Toten står til knes i økonomiske vansker. – Det er mye usikkerhet og uro, sier Lykke Marie Hamborg ved Totenviken skole.
-
Anna (27) og Øyvind (27) fikk 200.000 kroner i gave fra kommunen da de kjøpte huset
Bremanger vil lokke til seg flere innbyggere, og går nye veier med flere goder for å få det til.
-
Pendler fra Sverige: Dette lokket Johanna og Zakir fra vikarbyrå til fast jobb på sykehjem
Nå er helsefagarbeiderne Johanna Värnberg (33) og Zakir Azad Jørgensen (48) fra Sverige blitt en del av Bremanger kommunes nye bemanningsbase.
-
Hvem skal ta over når kommunene er konkurs?
Vi liker å tro at velferdsstaten er robust. At systemet bærer oss, hele livet. Men når kommuneøkonomien svekkes samtidig som behovene øker, tvinges vi til å stille et ubehagelig spørsmål: Hva skjer når kommunene ikke klarer mer?
-
Gudrun og Trine mister vaskeri-jobben når kommunen sparer: – Usikkerheten er tung
Sykehjemsvaskeriet skal ut på anbud, når politikerne kutter overalt. Samtidig har Surnadal fått ja til et millionlån til nytt helsehus.
-
Alle jubler over baby-boom. Men den har skapt et nytt problem
Samtidig har Grue kommune en arbeidskraftsreserve.
-
Lyser ut jobber som ingen søker på
Romfartskommunen Andøya har penger på bok, men sliter fortsatt med å finne folk til vanlige jobber. Samtidig er Monica Sørensen-Jacobsen (54) redd for å miste SFO-stilingen.