Omstridt ledervalg avlyst i Trøndelag Ap

Styret i Trøndelag Arbeiderparti har vedtatt å utsette det planlagte årsmøtet i mars på ubestemt tid. Dermed settes også det omstridte ledervalget på vent.

Trond Giske
Trond Giske
Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over fem år gammel og kan inneholde utdatert informasjon.

– Slik situasjonen er nå kan vi ikke samle om lag 300 personer over to dager, sier avtroppende leder i Trøndelag Arbeiderparti, Per Olav Skurdal Hopsø, i en pressemelding torsdag ettermiddag.

Årsmøtet skulle etter planen finne sted 20.–22. mars. Utsettelsen betyr samtidig at det omstridte valget av ny leder i fylkeslaget utsettes.

Valgkomiteen skulle egentlig komme med en innstilling til nytt fylkesstyre førstkommende mandag, men det kommer ikke til å skje, sier Hopsø til Trønder-Avisa.

– Sittende fylkesstyre fortsetter til nytt årsmøte. Som en naturlig konsekvens av det har valgkomiteen meddelt meg at de tar en pause i sitt arbeid, sier han.

Trond Giske er blant kandidatene som har blitt intervjuet av valgkomiteen. Flere lokallag i Trøndelag Ap, deriblant Verdal Ap, ønsker Giske som ny fylkesleder.

Powered by Labrador CMS