I mål: Økt kjøpekraft til alle i Posten Bring
– Vi har fått på plass et godt generelt tillegg som sikrer et lønnsløft for hele laget i Posten Bring, sier Cathrine S. Ertsås, leder i Fagforbundet Post og finans.
Det er avtalt et tillegg på 24.000 kroner per år til alle med en årslønn lavere enn 571.429 kroner.
De som tjener mer enn 571 429 kroner i året, vil få et tillegg på 4,2 prosent. Det generelle tillegget gjelder fra 1. april og inkluderer tillegget som ble avtalt i de sentrale Spekter-forhandlingen i april.
– Vi har prioritert slik medlemmene har ønsket i forkant av oppgjøret, og fått gjennomslag for kravene, sier Cathrine S. Ertsås.
Posten Bring Bildrift kom ikke i mål
For ansatte i Posten Bring Bildrift er imidlertid ikke oppgjøret ferdig. Der ble partene raskt enige om at de trenger bistand for å komme i mål ed et eventuelt resultat.
Dermed er disse forhandlingene løftet opp på sentralt nivå i LO og Spekter.
Det er ikke avklart når disse forhandlingene begynner.
Flere tillegg for ansatte i Posten Bring
Fra 1. september slås de to trinnene i lønnsrammene for henholdsvis Postbud, Terminalarbeidere og Sjåfører sammen, slik at alle plasseres i stigen med høyest verdi.
I tillegg får flere grupper av ansatte innenfor stab tillegg på mellom 10.000 og 15.000 kroner.
Se hvilke grupper det gjelder i protokollen:
Satsene for godtgjørelse ved vakttjeneste eller hjemmevakt er doblet til 10 kroner per løpende time fra klokka 06 til 21 og 20 kroner fra klokka 21 til 06.
Innskuddssatsen for pensjon blir økt med 0,1 prosent til 21,7 prosent av pensjonsgrunnlaget mellom 7,1G og 12G.
Kompetanseutvikling
Innen utgangen av året skal kompetansemulighetene i selskapet kartlegges, slik at man får en god oversikt over hvilke muligheter ansatte har til å utvikle seg i nåværende eller potensielle framtidige jobber i selskapet.
– Vi er opptatt av våre medlemmer og andre ansatte har mulighet til å utvikle seg. Derfor er vi glade for at det skal gjøres et arbeid for å evaluere og videreutvikle kompetansetiltak, sier Ertsås.