Bring HD:
Nytt resultat i Posten-systemet: Minst 21.650 kroner til alle
Onsdag ble det enighet i de lokale forhandlingene i Bring Home Delivery (HD). – Vi er godt fornøyde med resultatet, sier Rebekka Sophie Torp og Jaqueline Hopkinson.

Onsdag ble det oppnådd enighet i forhandlingene for de ansatte i Posten-konsernets datterselskap Bring Home Delivery AS.
Likt generelt tillegg
Forhandlingsutvalget ble ledet av Jaqueline Hopkinson, og bestod i tillegg av selskapstillitsvalgt Rebekka Sophie Torp, Marius Antonsen Weisæth og Tor Håkon Holthe. Fra arbeidsgivers side var forhandlingsdelegasjonen ledet av selskapets daglige leder, Mikael Albertsson, Berit Hægeland og Karin Kruse.

Av protokollen som nå foreligger, framgår det at partene er enige om et generelt tillegg for alle ansatte på kr 21.650,- i årets mellomoppgjør. Deltidsansatte i Bring HD gis et forholdsmessig tillegg ut fra stillingsstørrelse. Tillegget gjelder fra 1. april 2025.
• Enighet i Posten Bring AS: Lønnstillegg på minst 19.000 til alle
Ubekvemstilleggene øker
I tillegg til det generelle tillegget er satsene for ubekvem arbeidstid justert. Morgen- og ettermiddagstillegget økes fra kroner 25 per time til kroner 29, lørdagstillegget justeres opp med 5 kroner fra 27 kroner til 33 kroner, og nattillegget økes til 75 kroner timen.
Disse justeringene har ikke tilbakevirkende kraft, og trer kraft fra 1. juli 2025.
Rammen for lagermedarbeidere økes med kr 1.000,- på hvert nivå, som trer i kraft 1. juli 2025.
– Vi er fornøyde med å ha fått til et godt lavtlønnsoppgjør med gode tillegg for medarbeiderne i Bring Home Delivery, sier Jaqueline Hopkins og Rebekka Sophie Torp i Fagforbundet Post og Finans.