Her har de bygget verdens lengste pepperkaketog

Fagforbundet i Vestfold har bidratt i togdugnaden på nye Holmestrand stasjon.

Denne artikkelen er over fem år gammel og kan inneholde utdatert informasjon.

Ifølge Fagforbundet Vestfold er pepperkaketoget på den nye stasjonen i Holmestrand verdens lengste. Toget måler 370,75 meter.

REKORD: Linda Kvilhaug, May Lill Sandvik, Grethe Hagen og Per Kristian Syvertsen har vært med på pekkerkaketogrekorden.
REKORD: Linda Kvilhaug, May Lill Sandvik, Grethe Hagen og Per Kristian Syvertsen har vært med på pekkerkaketogrekorden.

Den gjeldende rekorden var på 206,5 meter, satt i 2011 av selveste NSB.

Rekordtoget er et samarbeid mellom kommunene Holmestrand, Hof og Sande. Nærmere 800 skolebarn, foreninger, lag og det norske bake- og koonditorlandslaget har vært med – til sammen har flere enn tusen mennesker deltatt i rekordbakingen, ifølge NRK Vestfold.

Hvorfor deltar Fagforbundet i en slik konkurranse?

FLERE SEKSJONER: Rekordtåget mestår av mange seksjoner...
FLERE SEKSJONER: Rekordtåget mestår av mange seksjoner...

– På lik linje med alle lag og foreninger i Holmestrand, Hof og Sande kommune, så tok Fagforbundet Holmestrand/Hof initiativ og meldte oss på. Det er viktig å markere seg i lokalsamfunnet, og være med på fellesdugnaden! Foreningen har mange krevende saker, så det er fint å gjøre noe som bare er gøy og positivt innimellom, sier de tillitsvalgte på Fagforbundet Vestfolds egen hjemmside.

Powered by Labrador CMS