Fagbladet.no via RSS

RSS er en enkel og effektiv måte å holde seg oppdatert om hendelser fra en lang rekke nyhetskilder uten å måtte navigere seg gjennom en stor mengde nettsider.

Publisert 05.06.2007 kl 15:01 Oppdatert 26.06.2009 kl 14:00

Tips en venn på e-post:

Alt du trenger er en RSS-leser. Det finnes flere bra, gratis RSS-lesere som kan lastes ned fra nettet.

For Windows anbefaler vi Bloglines eller Sharpreader.

For Mac er antakelig den beste RSS-leseren den kommersielle NetNewsWire , som du finner her. Samtidig finnes det en utmerket RSS-leser innebygget i Apples nettleser Safari.

Når du har lastet ned RSS-leseren, legger du inn adressen nedenfor i feltet som er merket adresse/URL.

http://www.frifagbevegelse.no/rss/fagbladet/index.xml

Automatisk oppdatert
Nå vil du automatisk bli oppdatert om siste nytt fra Faglbadet.no. RSS-leseren vil gi deg en oversikt som viser tittel og ingress på de siste artiklene – og muligheten for å klikke deg inn og lese hele den eller de artiklene du er spesielt interessert i.

Svært mange nettsteder tilbyr etter hvert RSS-matere, og du kan selvsagt legge inn flere adresser i RSS-leseren din, slik at den holder deg oppdater om siste nytt fra for eksempel LO, FriFagbevegelse.no, Labourstart osv.

Lag ditt eget nyhetsbyrå
På internett finnes også gratis nyhetsagenter som samler opp det som skrives om et eller flere emner du selv oppgir i en lang rekke nettbaserte medier. Et eksempel på en slik agent er den norske Gratisagenten.

Bruk for eksempel Gratisagenten til å samle opp hva som skrives om LO i nettaviser og andre nettpublikasjoner, legg inn en RSS-feed fra Gratisagenten i RSS-leseren din og vips har du ditt eget nyhetsbyrå som holder deg løpende oppdatert om siste nytt fra LO, de siste artiklene fra FriFagbevegelse.no og det som skrives om LO i andre nettmedier.

Mest lest nå

...

Her står 30 nye
MAN-busser ubrukt

På Lørenskog utenfor Oslo står 30 splitter nye leddbusser fra MAN og snør ned. Ruter og Unibuss er nemlig uenige om kjøpsavtalen som de korrupsjonssiktede medarbeiderne inngikk i sommer. Les mer

...

- Idiotien som rår

30 leddbusser til 75 millioner kroner står frosset fast på Lørenskog, mens passasjerer slåss om plassen på rutene de skulle ha trafikkert. Les mer

Nestleder i Fagforbundet, Mette Nord.

Flere på deltid til tross for at målet er mer heltid

Ifølge tall fra SSB har antall deltidsansatte kvinner økt med 16.000 det siste året. – Fagforeningen har tatt sin del av ansvaret, nå må også arbeidsgiverne ta sitt, sier Mette Nord i Fagforbundets politiske ledelse. Les mer

Illustrasjonsfoto: Colourbox.com

Vill vekst i privat helseforsikring

På ni år er antallet nordmenn med privat helseforsikring nidoblet. LO mener det offentlige helsevesen må bli så sterkt at det private blir unødvendig. Les mer


KONTAKT

Besøk: Keysers gate 15 (4. etasje)
Post: Postboks 7003 St. Olavs plass, 0130 Oslo
Telefon: 23 06 40 00
Faks: 23 06 44 07
E-post: Redaksjonen

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Kirsti Knudsen

REDAKTØRANSVAR

Fagbladet er medlem av
Den Norske Fagpresses Forening
og redigeres etter
Redaktørplakaten
Vær Varsom-plakaten og
Tekstreklame-plakaten

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.