Siw-Heidi Østerdal takket Flåthen for talen og for at han gjestet Rana i Nordland tidligere i år.
Aktivistene i motstandsfronten mot presidentkuppet på Honduras i fjor har trappet ned på de daglige demonstrasjonene i hovedstaden Tegucigalpa. Men de har ikke gitt opp kampen.
Les mer| Publisert 26.11.2009 kl 11:45 Oppdatert 26.11.2009 kl 11:47 |
– Der besøkte han viktige og flotte arbeidsplasser som Bakeribygget drevet av dem som ofte faller utenfor i arbeidslivet, de med psykiske lidelser.
Han besøkte også Helseparken som ligger i sykehuset i Mo i Rana og som er et kommunalt tilbud til pasienter som skrives ut av sykehuset, men som trenger oppfølging en tid etterpå.
– Jeg ønsker å ta opp noen forhold som jeg mener at vi trenger hele fagbevegelsens støtte for å oppnå gode resultater.
Østerdal ramset opp frafall fra videregående opplæring, lovfestet rett til læreplass, deltidsproblematikken, kulturskole for alle, økning i andel analfabeter, digital kompetanse og sykelønnsordningen
– Stoltenberg gjestet landsmøtet vårt på tirsda,g og han inviterte oss med på en dugnad for å få ned sykefraværet. Dugnaden har Fagforbundet startet for lengst.
– Vi har satt dagsorden på heltid/deltid, arbeidstidsordninger og bemanningsnormer for å nevne noe. Men dette arbeidet går for sakte. Fagforbundets tillitsvalgte tar denne jobben på alvor, og vi skal stå på videre. Men vi aksepterer ikke under noen omstendighet at det røres ved økonomien til de som er for syk til å gå på jobb!
Siden 2007 har foretaksstyrer lagt ned seks lokalsykehus, og flere står for tur. En fersk rapport går langt i å spå at den nye samhandlingsreformen vil føre til ytterligere lokalsykehusdød. Les mer
LO i Oslo hadde i dag startkonferanse før valget i 2011, der det ble nedsatt fem arbeidsgrupper. – Debatten viste at kampen mot privatisering, konkurranseutsetting og New Public Management blir viktig, sier leder, Roy Pedersen. Les mer
Demonstrasjonen mot nedleggelsen av ambulansetjenesten i Lund og Sokndal i Rogaland samlet nærmere 150 deltakere fra fagbevegelsen, idrettslag og humanitære organisasjoner. Les mer
Det er færre hender i helse og omsorg i dag enn for et år siden. Det viser foreløpige tall fra Kostra. Les mer
80 prosent av de offentlig ansatte er fagorganisert, mot bare 38 prosent i privat sektor. Annenhver arbeidstaker er med i LO eller en annen fagorganisasjon. Les mer